Darmowa dostawa już od 600 zł !!! 
        Zakupy na raty od 300 zł!

Kamionka i porcelana Fine Dine Topaz Liczba produktów: 12

Kolekcja Fine Dine Topaz jest serią wyrobów z kamionki z gamy Earth Colours, wykończoną ręcznie, w kolorze żółtym, gdzie inspiracją jest słońce, ciepły piasek, kolory późnego lata i suchych bukietów. Słoneczny, ciepły odcień żółci może kojarzyć się z wakacjami, beztroską, plażą i relaksem. Wyjątkowość tej linii to unikalność każdego produktu. Ponieważ są ręcznie glazurowane, nie spotkacie się Państwo z dwoma identycznymi egzemplarzami. Każdy element linii Topaz ma charakterystyczne brązowe wykończenie na brzegach.

Kategorie
Filtruj

Kamionka Fine Dine Topaz, czyli egzotyka w żółtej odsłonie.

Kolekcja ceramiki Topaz składa się z 12 elementów, na które składają się miski i miseczki o różnych pojemnościach i średnicach, miseczki typu ramekin w komplecie po 12 sztuk, talerze głębokie, talerze płytkie, talerz Topaz o organicznym kształcie do prezentacji przystawek oraz półmisek.

image

Kamionka Topaz to dobra propozycja dla sałatek, sushi, kuchni japońskiej i deserów.

Słoneczny kolor kamionki Topaz pozwala na zastosowanie jej do dań o niezbyt nachalnym kolorze lub dań małobarwnych.  Jest sama w sobie stylowa i elegancka, doskonale nada się do różnego rodzaju muli, langustynek, krewetek, zestawów sushi i szeroko pojętej kuchni azjatyckiej. Głębokie talerze i pojemne miski z pewnością pomieszczą duże ilości sosów i dressingów.
Małe miseczki typu ramekin o średnicy 5 cm, które znajdują się w komplecie 12 sztuk, są niezastąpione przy przygotowywaniu dipów i małych ilości przekąsek lub deserów. Ich odpowiednie rozmiary pozwalają na eksperymentowanie w kuchni i tworzenie nowych, smakowitych kompozycji. Dzięki nim każde danie zyska jeszcze lepsze wykończenie i prezentację.
Należy również wspomnieć o talerzu o organicznym kształcie Topaz, który jest specjalnie zaprojektowany do prezentacji przystawek i przekąsek. Jego naturalny, nieregularny kształt i elegancki wygląd dodają potrawom wyjątkowej estetyki. Talerz ten sprawdzi się również doskonale podczas kameralnych spotkań do podania orzeszków i rozmaitych tzw. "podgryzaczy".

Kamionka Topaz to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy stawiają na wysoką jakość, wyróżniającą się zastawę,  funkcjonalność i estetykę. Niespotykany kolor i formy sprawią, że każde danie nabierze wyjątkowego charakteru. Dzięki różnorodnym elementom będzie wspaniale zdobić stół.

image

Elementy kolekcji zastawy kamionkowej Topaz:

Kamionka Topaz to zastawa stołowa złożona z elementów:

 • miseczki ramekin w komplecie 12 szt. o średnicy 50 mm,
 • miska okrągła Topaz o średnicy 240 mm i pojemności 1100 ml,
 • naczynie na dipy Topaz o średnicy 89 mm i pojemności 100 ml,
 • miska azjatycka Topaz o średnicy 197 mm i pojemności 1500 ml,
 • miska owalna Topaz o średnicy 240 mm i pojemności 1500 ml,
 • miska stożkowa Topaz o średnicy 224 mm i pojemności 1500 ml,
 • talerz głęboki Topaz w dwóch średnicach 152 i 203 mm, oraz pojemnościach odpowiednio: 300 i 800ml,
 • talerz płytki Topaz w dwóch średnicach: 207 i 254 mm,
 • półmisek Topaz prostokątny o wymiarach 272 x 150 mm,
 • talerz o organicznym kształcie o wymiarach 270 x 190 mm,

Trwałość zastawy z ceramiki Topaz to gwarancja zadowolenia, jakości i wytrzymałości.

 • Wszystkie produkty tej kolekcji wykonane zostały ze specjalnego kompozytu kamionki i wypalone w temperaturze najpierw 850, a później 1320oC.
 • Są odporne do temperatury 150oC.
 • Produkty Topaz mogą być stokowane (piętrowane).
 • Kamionka nie powinna być myta w zmywarkach i używana w kuchenkach mikrofalowych.

Fine Dine od zawsze nadaje wielkiego znaczenia jakości swoich produktów. We wszystkich kolekcjach Fine Dine Earth Colours, producent postawił na dużą liczbę elementów do dyspozycji użytkowników, dając niemal nieograniczone możliwości komponowania własnej zastawy stołowej. Taka możliwość pozwala na zaspokojenie każdego indywidualnego zapotrzebowania na liczebność i barwność zestawu.

 

Istotne jest, że kolekcja Topaz oferuje kilka wielkości i pojemności swoich produktów, np.: talerz głęboki Topaz występuje w dwóch pojemnościach: 300 i 800 ml, miski w 3 pojemnościach. Nie powinno zatem stanowić problemu złożenie z kilku serii kolorystycznych wymarzonego zestawu do serwowania dań dla bliskich, bądź dla gości w lokalu.
Fine Dine Earth Colours to nie tylko wyroby z kamionki, to także wiele linii produktów wykonanych z porcelany, które tak jak gamy Lazur Topaz i Beryl są tymi samymi naczyniami, różniącymi się tylko kolorem. Zachęcamy zatem do przeglądania, wybierania i kompletowania.