• Kategorie
  • Szukaj
  • Porcelana kolorowa

Porcelana kolorowa przebojem wdziera się na stoły w naszych domach i w lokalach gastronomicznych. Dodaje życia, uroku i pozwala stworzyć unikalne kompozycje i dekoracje. Naczynia, które znajdują się w katalogu naszego sklepu mieszczą się w palecie barw od pastelowych, delikatnie złamanych kolorów kremowych poprzez beże i żółcie, zdecydowaną czerwień czy błękit, aż po czerń! Kolorowe miski, kubeczki, półmiski czy filiżanki pozwolą stworzyć niezapomniany nastrój i umilą każde spotkanie.

image

Wyroby porcelanowe to bardzo liczna grupa naczyń stosowanych w gastronomii i w użytku codziennym. Są odporne na mechaniczne uszkodzenia, zarysowania i przebarwienia. Są eleganckie, finezyjne i praktyczne. Z pewnością są ozdobą wielu stołów i jako samodzielne naczynia stanowią nierzadko małe dzieła sztuki. Mnogość barw na stole i niewątpliwa dekoracja to kolorowe serwisy kawowe lub obiadowe i pojedyncze naczynia. Pojedyncze kolorowe kubki, miski, filiżanki ze spodkiem, talerze głębokie w innym kolorze niż talerze płytkie, kolorowy dzbanek, to tylko kilka pomysłów, jak można przełamać klasyczną i monotonną biel innych naczyń kilkoma kolorowymi elementami.

Jak powstaje porcelana kolorowa?

Podstawowym składnikiem porcelany jest kaolin, rodzaj gliny o wysokiej czystości i bieli. Do produkcji porcelany barwnej mogą być dodawane inne składniki, takie jak kwarc, skalenie i kaolinit. Aby zwiększyć trwałość porcelany i jej twardość, niektórzy producenci dodają soli aluminium, np. Porland, który dodaje do swoich naczyń aluminy, dzięki czemu powstaje porcelana Alumilite. Pigmenty kolorowe, mineralne są używane do uzyskania kolorów. I tu możemy uzyskać porcelanę barwioną w masie lub pokrywane kolorem na już uformowane kształty. Całość jest ostatecznie pokrywana szkliwem i wypalana, aby nadać naczyniom twardości, trwałości oraz odporności na przebarwienia i zarysowania.
Kolorowe naczynia to z pewnością prosty sposób na udekorowanie stołu, upiększenie uroczystości czy też wyrażenie charakteru lokalu lub podkreślenie charakteru domu. 
Wybór naczyń kolorowych na rynku jest ogromny, a w naszym sklepie atom-market większość elementów możecie Państwo zakupić na sztuki. W ten sposób możecie Państwo zbudować własny, autorski i wymarzony serwis kawowy lub obiadowy. Tradycyjne serwisy obiadowe złożone z typowych elementów jak talerze płytkie, głębokie, waza, mogą być wzbogacone o mniej oczywiste naczynia jak sosjerki, naczynia na przystawki, dipówki, miski, półmiski, kubki, wazoniki i mnóstwo innych. 

Porcelana kolorowa to eleganckie formy i wyjątkowy design

Porcelana barwna sprawdzi się wszędzie, Będzie pięknie wyglądać w każdym domu, w każdym oryginalnym i niebanalnym lokalu gastronomicznym małym i dużym. Obecna oferta sklepów obejmująca kolorowe naczynia to wybór kształtów, form i kolorów od złamanej bieli, poprzez kolory kremowe, beżowe, jaskrawe i wyraziste, pastelowe i naturalne odcienie ziemi poprzez ciemne i soczyste pomarańcze, aż po czerń. Kształty to też nie tylko tradycyjne okrągłe talerze, ale i trójkątne, nieregularne, prostokątne, owalne, kwadratowe i nietypowe. Zwykła miska może być artystycznym wydarzeniem na całym stole. Na naszych stronach znajdą Państwo liczne kolekcje kolorowe oraz pojedyncze naczynia do samodzielnego skompletowania. Jesteśmy przekonani, że sami Państwo zdecydujecie jakie miski, talerze, filiżanki są Wam potrzebne i z czego stworzycie zastawę stołową swoich marzeń. 

image

Porcelanowe bogactwo kolorów i wzorów

W sklepie atom-market.pl znajdą Państwo wiele serii kolorowych naczyń producentów będących liderami światowego rynku HoReCa. Są to kolekcje marek Porland, Churchill, Fine Dine, Steelite oraz Degrenne. Część z nich jest dostępna tylko na zamówienie w opakowaniach zbiorczych, większość jednak jest dostępna od ręki na sztuki. Wyjątkowe linie naczyń to kolekcje niebieskie, różowe, zielone, beżowe, szare, czerwone, piaskowe, kremowe, a nawet czarne! Wybór jest ogromny i zachęcamy do składania zastawy stołowej obiadowej lub kawowej z kilku kolorów. 

Porcelana kolorowa jest dobrym wyborem na każdą okazję

Porcelanowe naczynia to coś, co sprawdzi się w każdej sytuacji: na bankiecie, na rodzinnym obiedzie, grillu, w cateringu i w hotelach i restauracjach. To coś, co skupia wzrok i uwagę gości, sprawi, że nakrycie będzie zapamiętane i klimatyczne. I wyjątkowa okazja i codzienne śniadanie może być wyjątkowe z kolorową zastawą porcelanową. Zachęcamy do poznania naszych propozycji i do kontaktu z nami.

image