• Kategorie
 • Szukaj
 • Flora kolory Ziemi Fine Dine porcelana czarna

Linia Fine Dine Flora kolory Ziemi jest wykonana z matowej, czarnej porcelany typu Vitrified. Kolekcja Flora jest ozdobiona dekoracją, którą stanowią niebieskie, nieregularne plamki, unikatowe dla każdego produktu. Fine Dine Flora jest odporna na zarysowania i niezwykle wytrzymała. 

MISKA FLORA 500 ml 15 cm CZARNA PORCELANA FINE DINE 780961
MISKA FLORA 500 ml 15 cm CZARNA PORCELANA FINE DINE 780961
Produkt niedostępny
TALERZ SERWINGOWY FLORA 21,5 x 9 cm CZARNY PORCELANA FINE DINE 780893
TALERZ SERWINGOWY FLORA 21,5 x 9 cm CZARNY PORCELANA FINE DINE 780893
Produkt niedostępny

Flora to unikatowa czarna matowa porcelana w niebieskie plamki

Jest elementem większej kolekcji kolory Ziemi - Earth Colours, która designem jest związana z naturą, jej kolorami, odcieniami i zmieniającymi się porami dnia i roku. Jest dwukrotnie wypalana w temperaturach: 1050 i 1400°C i wytrzymała na temperaturę do 180°C.

Kolekcja kolory Ziemi to duża grupa linii kolorowej porcelany od Fine Dine. Wszystkie elementy nawiązują do naturalnych zjawisk występujących w przyrodzie, do zmieniających się pór roku, pór dnia i nastroju. Fine Dine Earth Colours to porcelana w odcieniach kremowym, żółtym, beżowym, zielonym, błękitnym, przez czerwienie, granat aż po czerń. Wiele z tych kolekcji jest pięknie ozdobiona przypadkowymi plamkami, kropkami, liniami, zdobieniami wynikającymi ze sposobu wypalania. Są to zazwyczaj dekoracje niepowtarzalne.

image

Naczynia z linii Fine Dine Flora Earth Colours

 • filiżanka do cappuccino 350ml, spodek do filiżanki cappuccino,
 • filiżanka do espresso 75ml, spodek do filiżanki espresso
 • spodki do filiżanek,
 • miska Flora - 4 rodzaje, w tym miska płytka, miska łódka, miska coupe i miska zwykła,
 • talerz do pasty Flora Ø 280 mm,
 • talerz głęboki o średnicy Ø 240 mm,
 • talerze płytkie w 2 średnicach: Ø190 i Ø 260 mm,
 • talerz prezentacyjny Flora o nieregularnym kształcie 27x24 cm,
 • talerz prostokątny w 3 rozmiarach: 21,5x12 cm, 21,5x18 cm 20x30 cm,
 • talerz z wysokim rantem o średnicy Ø 270 mm,

image

Odporność na zarysowania i wytrzymałość porcelany Fine Dine Flora 

Szczególna trwałość porcelany Fine Dine to kilkaważnych etapów w procesie produkcji.
Do produkcji porcelany Flora użyto porcelany typu Vitrified, która została dwukrotnie wypalona w bardzo wysokich temperaturach: 1050 i 1400°C, co bardzo utwardza szkliwo i sprawia, że jest wysoce odporne.
Flora może być zmywana w zmywarkach przemysłowych bez obaw o uszkodzenia, podgrzewana w kuchenkach mikrofalowych, piekarnikach, piecach konwekcyjno-parowych aż do temperatury 180°C oraz piętrowana.

Producent Fine Dine udziela gwarancji na 5 lat, na wyszczerbienia brzegów płaskich talerzy.

Czy wbrew tradycji jasnej zastawy, czarna porcelana może być popularna?

Fine Dine stworzyło kilka serii w kolorze czarnym. Bloom jest matowa z czerwonymi plamkami, Flora z niebieskimi oraz kilka ciekawych kolekcji w tonacji ciemnej szarości i grafitu. Są to linie popularne i chętnie wybierane. W opinii Klientów naszego sklepu Atom-Market czerń naczyń bardzo dobrze kontrastuje z tradycyjnymi jasnymi zastawami stołowymi, przełamując nieco monochromatyczność. Pojedyncze elementy jak miska czy talerz prostokątny bardzo dobrze przełamuje nudę i wprowadza nieco zamieszania.

Ciekawie prezentują się talerze do pasty Flora z jasnymi dodatkami i akcesoriami. Czarny talerz płytki czy czarna miska na kremowym dużym talerzu również stanowi interesujący zestaw. 
Fine Dine Flora to produkty piękne, wręcz wytworne, które nadadzą się zarówno do zaserwowania obiadu, jak i wieczornego grilla wśród przyrody. Produkty marki Fine Dine to z pewnością odważny wybór, ale i wielka satysfakcja i szansa na niepowtarzalny i nietuzinkowy stół.