Darmowa dostawa już od 600 zł !!! 
        Zakupy na raty od 300 zł!

Złote sztućce do zmywarki Amarone Gold Liczba produktów: 9

Amarone Gold to kolekcja sztućców w kolorze złotym, która jest wykonana ze stali nierdzewnej 18/10 i pokryta warstwą trwałego, złotego koloru w technologii PVD. 

Kategorie
Filtruj

Sztućce złote Amarone Gold - na czym polega technologia PVD?

Proces PVD, czyli Physical Vapor Deposition jest jedną z metod nadawania powłok metalicznych kolorowych przedmiotom, w tym sztućcom. W procesie tym złoty kolor jest nakładany na idealnie czystą warstwę sztućców ze stali nierdzewnej, która musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak tłuszcz, kurz czy ślady palców. Przed nałożeniem warstwy złota konieczne może być nałożenie warstwy podkładowej, która poprawia przyczepność warstwy złotej do powierzchni sztućców.

Osadzanie warstwy kolorowej złotej odbywa się na drodze sublimacji metalu z barwnikiem na powierzchni sztućców. Warstwa złota jest nanoszona cieniutką, równą warstwą, co zapewnia równomierny i trwały złoty kolor.
Po zakończeniu osadzania koloru złotego sztućce są polerowane, aby uzyskać połyskującą powierzchnię i doskonale wykończyć elementy zastawy. Tak utworzony kolor na powierzchni sztućców jest trwały, odporny na ścieranie, odbarwienia i poplamienie.

image

Złote sztućće na każdą okazję - Amarone Gold na każdy stół

Złote sztućce pasują w zasadzie do każdego nakrycia stołu, dostosowują się do różnych stylów i aranżacji. W naszej ocenie złoty kolor będzie dodawał dostojnego charakteru wyjątkowym uroczystościom jak eleganckie kolacje, bankiety, przyjęcia weselne, czy świąteczne obiady. Dodadzą całości elegancji i luksusu, co sprawi, że ​​takie wydarzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

W stylu glamour złoty zestaw sztućców może być doskonałym elementem akcentującym. Złociste dodatki pasują do bogatych tkanin, ciemnych drewnianych stołów i innych elementów. W tradycyjnych ustawieniach stołu złote elementy mogą być wykorzystywane, aby dodać klasycznej elegancji. Pasują one do klasycznych talerzy i szkła, tworząc wyrafinowany i elegancki wygląd.
Złote sztućce mogą również stanowić interesujący kontrast w nowoczesnych wnętrzach. Stylizowane na sposób minimalistyczny zestawy sztućców mogą dodać ciekawego akcentu do stołu, przynosząc całości nowoczesności i klasyki. Zestaw sztućców w kolorze złotym może być wykorzystywany do prezentacji potraw w restauracjach lub podczas eleganckich przyjęć. Doda on prestiżu i stylu, podnosząc wartość estetyczną serwowanych dań.

Warto pamiętać, że zastosowanie zestawu złotych sztućców wymaga pewnego umiaru, aby uniknąć przesady i otrzymania wrażenia zbędnego przepychu. Ostatecznie jest to kwestia gustu, okazji i całościowej aranżacji wnętrza. Komplet takich sztućców to z pewnością będzie zaskoczenie dla gości, ale też wskazanie na nowe rozwiązanie, wyjście poza tradycję i utarty schemat. Sztućce te są dostępne w kompletach po 12 sztuk. Ich wykończenie to delikatny mat.

 image

Elementy kolekcji złotych sztućców Amarone Gold

Zestaw sztućców Amarone Gold obejmuje:

  • łyżka stołową,
  • łyżka deserową,
  • nóż stołowy,
  • nóż deserowy,
  • widelec stołowy.
  • widelec deserowy,
  • widelczyk do ciasta,
  • łyżeczka do kawy,
  • łyżeczka do herbaty,

Każda pojedyncza sztuka z zestawu jest poddana testowi jakości. Zauważyć należy, że cena tych sztućców nie jest znacznie wyższa od bazowej kolekcji Amarone, gdzie każda kolorowałyżka, nóż, łyżeczka i widelec to koszt kilku do kilkunastu procent wyższy. Wniosek nasuwa się sam, że taki luksus wcale nie jest drogi. Zestaw sztuććów w kolorze dla 12 osób złożony z noża, widelca, łyżki i łyżeczki to będzie koszt około 500 złotych. Cena zatem jest całkiem przystępna naszym zdaniem.

Czy warto eksponować złote sztućce w restauracji?

To zależy do wystroju wnętrza. Jeśli jednak popularne sztućce ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym połysk są standardem, to podobnie możemy użyć całej zastawy stołowej sztućców w kolorze złotym. Być może warto zastosować je na konkretne, szczególne okazje jak urodziny wiekowych osób, podkreślenie statusu obsługiwanych gości, jeśli wiemy, że takimi są, bądź dla podniesienia wrażenia luksusu i dobrostanu. Srebrny połysk znamy wszyscy, komplet w kolorze złotym będzie zaskoczeniem, który w połączeniu z umiarem kolorystycznym w zastawie porcelanowej może stać się akcentem wyrazistym, szlachetnym i ekskluzywnym. 

Czyszczenie i higiena sztućców kolorowych

Jak pisaliśmy, sztućce zostały zabarwione trwałą powłoką w technologii PVD, która jest niezwykle trwała. Są to sztućce, które bez kłopotu i obawy o zniszczenie można myć w zmywarkach gastronomicznych. Kolor pozostanie po wielu cyklach mycia niezmieniony, nie będzie się odbarwiał, nie nabierze plam ani nie będzie odpryskiwał.

Wiadome jest, że obsługa imprez i zmywanie w gastronomii wymaga szybkości i oszczędności czasu, zatem możliwość mycia ich w zmywarce pozwoli na oszczędność wody, czasu i energii. Amarone Gold z pewnością mogą być tak czyszczone, warto jednak pamiętać, że czyszczone w ten sposób kolorowe sztućce mogą być jedynie wtedy, gdy producent zadeklaruje taką możliwość i naniesie na opakowaniu taką informację.