• Kategorie
  • Szukaj
  • SZTUĆCE TRAMONTINA

Sztućce do steków i pizzy brazylijskiej marki Tramontina są marką uznaną w gastronomii na całym świecie. Zastosowana w nich stal nierdzewna jest bardzo wysokiej jakości, jest twarda, hartowana i polerowana na wysoki połysk.  Zastosowanie przy produkcji drewna Polywood sprawia, że sztućce te jako jedyne mogą być myte w zmywarkach. Cechuje je bardzo wysoka jakość i wybitna trwałość. 

ZESTAW NOŻY DO STEKÓW I PIZZY CHURRASCO 6 szt. BRĄZ TRAMONTINA 29899155
ZESTAW NOŻY DO STEKÓW I PIZZY CHURRASCO 6 szt. BRĄZ TRAMONTINA 29899155
Produkt niedostępny
ZESTAW NOŻY CENTURY 3 szt TRAMONTINA 24099037
Produkt niedostępny
760.14 -10%
681.28
760.14 -10%
681.28

Misją firmy jest tworzenie produktóniepowtarzalnych i klasycznych, które będą czynić świat piękniejszym i bardziej przyjaznym. Firma stosuje innowacyjne technologie w procesie produkcji swoich wyrobów. 

Sztućce Tramontina z drewna Polywood.

Drewno Polywood użyte w sztućcach do pizzy i steków Tramontina - co to jest?

Do produkcji rękojeści firma zastosowała technologię, w której powstaje drewno tzw. Polywood. Dzięki niej sztućce mają znacznie wydłużoną żywotność. 
Obr
óbka uchwytów polega specjalnym przygotowaniu drewna. Drewno sosnowe rękojeści zostaje zaimpregnowane żywicą, następnie sprasowane i przycięte na pożądany kształt i wypolerowane. Sprawia to, że uchwyty wykonane w technologii Polywood są tak trwałe i mogą być myte w zmywarkach.

Sztućce do steków i pizzy Tramontina

Nietrudno przywołać miłe wspomnienie spotkania przy grillu, majówki, gdzie na talerzu znajduje się soczysty, apetyczny i obłędnie pachnący stek. Taki stek musi być pokrojony bardzo ostrym, cienkim, trwałym ząbkowanym i dość sztywnym nożem. Nóż do steków bardzo przyda się także w czasie grillowania, kiedy  do pokrojenia ukaże się upieczona karkówka, grillowana kiełbasa, sztuki mięsa czy drób. 

Nasz sklep oferuje sztućce do steków i do pizzy marki Tramontina w zestawach po 6 lub 12 sztuk z bardzo szybką dostawą. Dostępne kolory to mahoń- czerwony oraz orzech- ciemny brąz. Dostępne linie to Jumbo, Gaucho, French Style i Spanish Style. Nóż do steków występuje w kilku wzorach wykończenia rączki. Widelec do steków tak jak i noże dostępny jest w kilku wariantach wzorów. Wszystkie oferowane produkty spełniają techniczne wymagania do stosowania w gastronomii. 

Zestawy sztućców do steków Tramontina- linie produktowe

Zestawy sztućców dostępne są w kilku liniach produktowych, które różnią się kolorem oraz kształtem rękojeści. Najpopularniejsze są linie Horeca – częściej stosowane w gastronomii oraz Churrasco, chętniej kupowane dla małych obiektów gastronomicznych i dla gospodarstw domowych. W tej drugiej grupie znajdują się sztućce Jumbo, French Style, Spanish Style oraz Gaucho.

Linia Jumbo jest bardzo tradycyjna, nawiązuje do tradycyjnych kształtów zastawy jeszcze z czasów naszych babć. Jumbo charakteryzują szczególne wcięcia, bardzo dobrze pasujące do dłoni, cenione zwłaszcza za wygodę użytkowania. 
Ta linia obejmuje 2 warianty kolorystyczne 
zestawów sztućców dla dwojga - w kolorze brązowym oraz czerwonym.
Sztućce te można nabyć w zestawach dla dwojga, w których znajdują się 2 
widelce do steków i 2 noże, w kolorze i kształcie do wyboru. 

Bardziej finezyjna jest 
linia French Style, która ma wygięte rękojeści noży do steków i pięknie wysmuklone uchwyty widelców, co nie umniejsza jednak komfortowi ich używania. Na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo prosta, jednak jak nierzadko to bywa diabeł tkwi w szczegółach. Atrakcyjne wygięcie i smukłość nadaje im prawdziwego, francuskiego szyku. Zestawy sztućców do steków dostępne w tej serii to zestawy jednorodne: 12 widelców lub 12 noży, dostępnych w kolorze brązowym. 

Linia Gaucho jest linią bardzo klasyczną, gdzie wyraźna granica między rękojeścią a ostrzem jest gwarancją bezpieczeństwa. Tu także dostępne są jednorodne zestawy: 12 widelców lub 12 noży w kolorze brązowym. 

Ostatnią serią produktową w naszej ofercie jest 
linia Spanish Style. Cechuje ją charakterystyczne wcięcie na palec na samym ostrzu, co zdecydowanie podkreśla jej oryginalny styl. Linia Spanish Style dostępna jest w obu kolorach: czerwonym i brązowym.
Zestawy sztućców do steków są nierzadko używane również w pizzeriach do krojenia pizzy, a to ze względu na ostrość i ząbkowane ostrza. 

Pielęgnacja i mycie sztućców do steków Tramontina

Stal nierdzewna, która została użyta do produkcji sztućców, jest tworzywem bardzo trwałym i odpornym, zarówno na czynniki myjące, jak i matowienie i powstawanie zacieków. Zdecydowanie jest jednym z najlepszych materiałów do produkcji ostrzy sztućców, choć rynek i popularność zdobywa w tej materii również ceramika. Stal nierdzewna nie ulega korozji, nie matowieje, jest przyjazna dla środowiska, ponieważ ulega recyklingowi. Stal nierdzewna użyta w sztućcach Tramontina jest hartowana i polerowana, przez co zachowuje połysk przez bardzo długi czas. Hartowanie ostrzy sztućców znacznie wydłuża ich trwałość i ostrość. Jest to stal nierdzewna specjalistyczna, przeznaczona do produkcji ostrzy.  

Ze względu na technologię produkcji rękojeści drewnianych, sztućce Tramontina są jedynymi sztućcami z drewnianymi uchwytami, które mogą być myte w zmywarkach, bez ryzyka uszkodzenia mechanicznego. Tak przygotowane uchwyty zapewniają wysoką odporność na gorąco, parę wodną, czynniki chemiczne i detergenty. Zwykłe uchwyty drewniane, stosowane w większości sztućców bardzo szybko wysychają, mają tendencję do pękania i tracą ładny wygląd. 

Sztućce do steków i pizzy na prezent?

Dlaczego nie? Myślimy, że mało kto wpadnie na tak oryginalny i niepowtarzalny pomysł na prezent dla osób, które uwielbiają rodzinne biesiady przy grillu. Tramontina w dużych zestawach może być atrakcyjnym pakunkiem dla pary młodej, dla par z długim stażem jako prezent na rocznicę ślubu, dla osób, które przeprowadzają się na wieś do swojego nowego domu. Zapewne byłby to prezent niezapomniany, który z każdym użyciem przypomni osobie obdarowanej o tych, od których ten podarunek otrzymał. Oczywiście byłby bardzo trwały, zwłaszcza, że Tramontina jest tego gwarancją. 
A może warto sprawić taki prezent sobie? Jeśli lubimy mięso, bawimy się gotowaniem, pieczeniem i grillowaniem, jeśli sprawia nam radość przygotowywanie i dzielenie się swoimi kulinarnymi dziełami z bliskimi, odpowiedź brzmi tak. W końcu życie warto sobie ułatwiać i umilać.