• Kategorie
 • Szukaj
 • Serenity porcelana Fine Dine kolory Ziemi

Przedstawiamy propozycję zastawy stołowej z serii Fine Dine Earth Colours: linię SERENITY. Inspiracją dla wyobraźni projektantów był ocean, którego głębia kojarzona bywa ze spokojem umysłu, lekkością i pogodą ducha. Wybrano kolor niebieski w odcieniu błękitu królewskiego, który w połączeniu z oryginalną fakturą i drobnymi wytłoczeniami imitującymi spadające krople wody, daje przyjemne dla oka wrażenie głębi i wyjątkowego wdzięku.

Serenity to niebieska, atramentowa i elegancka odsłona kolekcji kolory Ziemii

Odstąpienie od zdobienia brzegów poszczególnych naczyń przez Fine Dine pozytywnie wpłynęło na uniwersalność całego zestawu.
Można na nim m.in. serwować dania główne o większej gramaturze, które przysłaniają początkowo barwne zdobienie naczynia. Koncentrują naszą uwagę na eleganckiej bieli porcelany i urodzie potrawy, a w miarę konsumpcji odkrywają swą królewsko-błękitną „tajemnicę”.

image

Charakter i styl porcelany Fine Dine Serenity.

Porcelana Fine Dine Serenity kojarzy się z elegancją, spokojem i harmonią. Nazwa "Serenity" sugeruje, że ta linia porcelany ma na celu stworzenie atmosfery relaksu i spokoju podczas posiłków, daje dosłownie ukojenie. Ma delikatne wzory w pastelowych kolorach, przywodzi mi na myśl atmosferę luksusu, spokoju i subtelnego piękna, wymarzonego do eleganckich kolacji i wyjątkowych okazji.

W przypadku linii Fine Dine Serenity projektanci zdecydowali się na bardziej dyskretny udział koloru zdobienia porcelany, umieszczając go jedynie w centrum wnętrza każdego naczynia. Brzegi pozostawiono białe, aby nie przytłaczały całości wyrazistą barwą i nie dominowały nad kolorystyką serwowanych dań.

Przy serwowaniu przystawek i dań głównych o mniejszej gramaturze interesujący efekt połączenia barwy oraz sposobu zdobienia porcelany Serenity z kolorystyką dań daje się uzyskać natychmiastowo, stwarzając szefowi kuchni wiele możliwości efektownego skomponowania potrawy na talerzu. Bardzo atrakcyjnie prezentują się podawane na porcelanie Serenity lody, kremy, ciastka i inne desery.

Porcelana Serenity doskonale odnajdzie się jako podstawowy serwis zarówno w kuchni Śródziemnomorskiej, jak i kontynentalnej. 

image

Elementy serwisu z porcelany Fine Dine Serenity

Serenity to zestaw serwisowy, na który składają się:

 • Talerz płytki w 3 średnicach: 210, 270 i 300 mm.
 • Talerz z wysokim rantem w 2 rozmiarach, o średnicy: 210 i 290 mm
 • Talerz do pasty w 2 rozmiarach, o średnicy: 260 i 300 mm.
 • Półmisek prostokątny w 2 rozmiarach: 190 x 110 i 290 x 170 mm.
 • Miska o pojemności 400 ml o średnicy 200 mm.
 • Talerz trójkątny w 2 rozmiarach, o najdłuższej przekątnej: 110 i 270 mm.

Porcelana Serenity składa się z 12 elementów. Talerz z wysokim rantem znalazł zastosowanie do serwowania, degustacji, prezentacji dań i przekąsek. Sam w sobie wygląda obłędnie. Miska Serenity spełnia zadanie jako naczynie do sałatek, drobnych przekąsek lub zup. Na półmiskach znakomicie zaprezentuje się ciasto, słodkie co nieco, zimny bufet, dania z ryb, dania mięsne. Przestrzeń stołu zapewne zyska niezwykłą ozdobę, jaką jest proponowany przez nasz sklep serwis Serenity.

W tym miejscu warto wspomnieć, że cała kolekcja porcelany Fine Dine spełnia techniczne wymogi stawiane obiektom gastronomicznym.

Należy też dodać, że dla małych, ekskluzywnych obiektów gastronomicznych taka porcelana stanowić będzie nieoceniony walor estetyczny. Wystarczy spojrzeć na fotografie wykonanych produktów, prawda, że trudno oderwać wzrok? Fine Dine wg nas jest mistrzem w tworzeniu naczyń umożliwiających tworzenie małych dzieł sztuki.

Zalety zastosowanego materiału:

 • Porcelana typu Vitrified jest wypalana dwustopniowo w temperaturze 1050°C i 1400°C.
 • Odporność na temperaturę do 180°C.
 • 5-letnia gwarancja producenta na wyszczerbienia brzegów naczyń płaskich.
 • Nadaje się do mycia w zmywarkach oraz do stosowania w piecach konwekcyjno-parowych i kuchenkach mikrofalowych.

image