• Kategorie
  • Szukaj
  • Zastawa porcelanowa, sklep z porcelaną

Zapraszamy do świata niezwykłej porcelany w Atom-Market, która łączy w sobie najwyższą jakość z odważną, nowoczesną formą oraz ciekawą i oryginalną kolorystyką. Porcelana Fine Dine, Porland, Degrene, Steelite, Churchill to odpowiedź na potrzeby najbardziej wyrafinowanych gustów gospodyń i gospodarzy domów oraz szefów kuchni. Jest idealnym narzędziem, które przenosi sposób serwowania i prezentowania potraw w najwyższy wymiar. Rozległa paleta kolorów i deseni, zaskakujące kształtem i fakturą wzory dają, wprost nieopisane możliwości tworzenia najbardziej wyrafinowanych kompozycji. Jedynym ograniczeniem pozostaje tylko wyobraźnia Artysty ...

13.53 -15%
11.52
13.53 -15%
11.52
9.84 -15%
8.34
9.84 -15%
8.34

Biała ceramika, czyli porcelana- co można zakupić w sklepie z porcelaną?

W dzisiejszym świecie sposób podawania potraw jest tak samo ważny, jak samo ich przygotowanie. Nie bez znaczenia pozostaje wystrój wnętrza, obrus, czy sposób rozmieszczenia porcelanowej zastawy stołowej. Wymyślne kształty talerzy, półmisków i naczyń do serwowania sprawiają, że każde nakrycie z użyciem nawet trzech serii kolorystycznych porcelany z naszej oferty będzie niepowtarzalne. W dobie wielu kulinarnych programów, w których kucharz artysta przygotowuje potrawy z użyciem kolorowych misek, małych ramekinów, półmisków aż trudno sobie wyobrazić, że dzisiejsza kuchnia będzie tylko biała. 

Porcelana premium- kluczowe marki?

Wśród znaczących producentów porcelany znajdują się liczne polskie marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież, ceramika Bolesławiec, fabryka porcelany Krzysztof z Wałbrzycha, Karolina z Jaworzyny Śląskiej czy Bogucice. My zapraszamy Państwa do zapoznania się z produktami porcelanowymi premium najlepszych światowych marek: polskiej marki Fine Dine, tureckiej Porland, francuskiej Degrene, brytyjskiej Steelite, angielskiej Churchill. Jakość tych produktów to najwyższa półka światowa zarówno we względach estetyki, ale i jakości, trwałości i wytrzymałości. 

Porcelana wyprodukowana przez powyższych producentów jest doskonałą odpowiedzią na zapotrzebowanie najbardziej wyrafinowanych gustów szefów kuchni w lokalach gastronomicznych i w domach. Produkty te są bardzo chętnie stosowane w hotelach, pensjonatach, małych obiektach agroturystycznych, barach szybkiej obsługi. Nie ma się czemu dziwić, albowiem wielobarwność i ogromny wybór kształtów, wzorów i kolorów pozwala doprawić serwowane dania o niezwykłe wrażenia estetyczne. Jest najlepszym narzędziem, które przenosi sposób podawania i przedstawiania potraw na najwyższy poziom. Fantazja, wyobraźnia i kreatywność pozwolą rozwijać pomysłowość i tworzyć niezapomniane kompozycje. Sama porcelana przykuwa wzrok i pozwala smakować danie jeszcze zanim ono trafi do ust.

Sklep internetowy z porcelaną na sztuki

W naszym  sklepie porcelana jest dostępna na sztuki, warto zatem skompletować talerze, kubki, filiżanki tak, aby połączyć różne kolory różnych serii w jeden, barwny zestaw zastawy stołowej. 

Tak czynią właściciele lokali gastronomicznych, którzy chcą stworzyć niespotykaną u innych oprawę swoich autorskich dań. Biała, bankietowa zastawa stołowa złamana np. jednym kolorowym naczyniem- półmiskiem w kolorze soczystej czerwieni lub szarości sprawi, że nieskazitelna równowaga zostanie nieco złamana bez utraty harmonii.
Zakup porcelany na sztuki to nie tylko szansa na stworzenie autorskiego serwisu, to także szansa na uzupełnienie zastawy stołowej, która uległa stłuczeniu.

Naczynia z porcelany - łyk historii

Naczynia z porcelany są niezwykle trwałe, odporne na zarysowania i często niezwykle oryginalnie ozdobione. Są one rodzajem ceramiki, której trwałość i praktyczność  powoduje, że jest ona najczęściej używanym materiałem do produkcji codziennych naczyń. Jest odporna termicznie, dobrze znosi mycie w zmywarkach, jest odporna na dość agresywne czynniki chemiczne i ścieranie. 
Pierwsze wzmianki o pojawieniu się porcelany w świecie datuje się na początki VII wieku w Chinach. Do dziś chińska porcelana jest utożsamiana z najbardziej wyszukaną i cenną sztuką. Kilka wieków później trafia ona do Europy, do zamożnych rodów, a szczególnym wielbicielem tych naczyń był król August II mocny. 
Dziś zastawa stołowa biała i kolorowa jest dostępna dla wszystkich, nie jest towarem drogim i niedostępnym. Niemniej nadal bywa dekoracją i skarbem rodowym, który z pokolenia na pokolenie zostaje przekazywane potomnym. Jeszcze dziś spotyka się rodzinne kredensy, w których przechowywane są- koniecznie na widoku, pojedyncze egzemplarze z historią. 

Talerze z porcelany- rodzaje, kształty

Talerze zostały wyprodukowane w rozmaitych kształtach: od tradycyjnych obiadowych okrągłych przez trójkątne, prostokątne i owalne aż do takich, których kształty są nieregularne. Doskonałym przykładem są przepiękne talerze Pure Seasons marki Porland, czy talerze o organicznym kształcie. Czerpią one inspirację z dawnych czasów, gdzie ręcznie wytwarzane naczynia z gliny bardziej przypominały kanciaste skorupy niż dzisiejsze starannie wykończone wyroby. Jest to wyborne połączenie tradycji i nowoczesności. 

Bardzo popularne stały się talerze płytkie z wysokim rantem, idealne do serwowania małych przekąsek, degustacji i eksponowania. Płaskie, wykończone delikatnie uniesionym brzegiem, zatem nawet małe przekąski czy kawałki potrawy oblane niewielką ilością sosu nie spowodują wydostania się żywności poza talerz. 
Kolejnym ciekawym rodzajem tego naczynia są talerze owalne, które znakomicie sprawdzają się dla dań, które niekoniecznie zmieszczą się na tradycyjnym talerzu okrągłym. Czasami mogą zastąpić na stole niewielki półmisek. 
Na uwagę zasługują talerze do pasty - bardzo praktyczne, głębokie naczynia do makaronu. Kolorystyka tych wyrobów, którą można znaleźć w naszym katalogu jest niespotykana. Od bieli do czerni, poprzez wzory muszli, kropel deszczu, zacieków farby czy też kręgów przypominających wir wody. 

Filiżanki do kawy, cappuccino, espresso i kubki z porcelany

Czy ktoś wyobraża sobie dziś poranek bez kubka herbaty czy też filiżanki kawy? Chyba niespecjalnie..... Filiżanka porannej kawy to taki rytuał, który pozwala dobrze i spokojnie rozpocząć dzień, nabrać energii i choćby chwilę porozmawiać z kimś bliskim przy jednym stole. Kubki bywają spersonalizowane, wiele osób podpisuje swoje kubki imieniem, co zapewne nie jest wielu z Państwa obce. Któż nie ma w domu swojego ulubionego kubka, którego najlepiej, gdyby nikt inny nie używał? 

Dzbanki do herbaty z porcelany

W ofercie naszego sklepu znajdują się dzbanki do herbaty o małych i dużych pojemnościach, już od 360 ml. W takich naczyniach herbata zaparza się optymalnie, tzn. temperatura po jej zalaniu spada w sposób bardzo równomierny i powolny, w przeciwieństwie do popularnych dzbanków szklanych. Powolny spadek temperatury pozwala na uwolnienie całego bukietu aromatu herbaty lub ziół. Wśród prawdziwych miłośników ziół prym wiodą dzbanki z porcelany i kamionki jako te, które długo utrzymują temperaturę i pozwalają maksymalnie wykorzystać prozdrowotne walory zaparzanych surowców. Wskazują, że dzbanek tuż po zalaniu warto jeszcze przykryć kapturem czy nawet ręcznikiem, aby jeszcze bardziej spotęgować proces uwalniania się dobroczynnych substancji.

Naczynia do serwowania z porcelany, czyli miski i półmiski

Owalne, prostokątne, długie i kwadratowe, białe i kolorowe, tak można by pokrótce opisać kategorię misek i półmisków. 

Zestaw porcelany stołowej - serwis do samodzielnego złożenia

Zdecydowaliśmy się na oferowanie w naszym sklepie pojedynczych produktów, zatem serwis czy komplet zastawy stołowej można złożyć samodzielnie. Produktów w poszczególnych liniach produktowych jest bardzo wiele, zarówno w kategorii porcelana biała jak i porcelana kolorowa. W zależności od zapotrzebowania, pomysłu, liczby osób i zasobów finansowych z powodzeniem można skomponować niebanalny, elegancki i niepowtarzalny serwis, który przez wiele lat będzie cieszył oczy i radował domowników. Z czasem warto taki serwis rozwijać, gdy w rodzinie przybędzie osób, czy też konieczne okaże się wydanie przyjęcia dla dużej grupy. Warto sięgać po różne linie, kolekcje, aby dodać zastawie żywotności, atrakcyjności i zadziorności.

Kolory porcelany

Dziś ciężko wyobrazić sobie codzienny stół zastawiony białą, i tylko białą zastawą. Kolorystyka porcelany jest tak bogata, że łatwiej byłoby napisać jakich kolorów wśród tych produktów nie ma, niż te, które są. Od śnieżnej bieli, kremowego koloru ecru- tzw. kości słoniowej, wszelkich odcieni żółci, pomarańczu, błękitów, zieleni, różu i czerwieni, szarości i brązu po grafity, atramentowe granaty po głęboką czerń. 

Kolorowe naczynia nie odbiegają jakością i trwałością od produktów wykonanych w tradycyjnej bieli, są również równie bezpieczne w kontakcie z żywnością i odporne na czynniki chemiczne.