• Kategorie
  • Szukaj
  • Ammonite Fine Dine kolory Ziemi

Ammonite to oryginalna kolekcja porcelany z serii Fine Dine Earth Coloursdla osób lubiących na stole pastele, stonowane kolory i odrobinkę ekstrawagancji. Osobliwa, unikalna dekoracja, przypominająca odciski pradawnych amonitów w skałach wspaniale pasuje do zaserwowania dań na bazie owoców morza, wszelkich sałatek, odważnych kompozycji obiadowych, i mięs.

Ammonite - spotkanie przy stole na współczesnej uczcie z prehistorią.

Kolory ziemi w tej serii to nie tylko historyczne skamieliny, to także skojarzenie z muszlami małży, gdzie oprócz kolorystyki muszli naczynia zostały pokryte staranną, gładką glazurą, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreślają strukturę i styl tej linii.
Ammonite to talerze do pasty, talerze płytkie, talerze trójkątne, miska, która spełni też funkcję talerza głębokiego, oraz talerze z wysokim rantem. 

Wyborne doznania kulinarne w harmonii z naturą.

Delikatna dekoracja porcelany Ammonite z motywem muszli pozwala przenieść się nad Morze Śródziemne, gdzie w słonecznych promieniach Słońca można cieszyć się pysznymi potrawami i pięknem przyrody. Każdy kieliszek wina, każda porcja smakowitego, śródziemnomorskiego jedzenia nabiera nowego, magicznego wymiaru z tak elegancką i harmonijną zastawą.
W kolekcji Ammonite znajdują się naczynia o różnym kształcie, które doskonale nadają się do serwowania różnorakich potraw.
Talerze do pasty idealnie wyeksponują pyszne spaghetti, lasagne czy inne ulubione włoskie specjały. Talerze płytkie są niezbędne do serwowania przystawek, zup i sałatek. Talerze trójkątne to dość nowe rozwiązanie na stołach, stanowią ciekawy dodatek aranżacji stołu, dodając mu oryginalności i wyjątkowości. Podobnie talerze owalne, które świetnie nadadzą się do serwowania deserów.
Miska z kolekcji Ammonite ma podwójne zastosowanie — może pełnić funkcję talerza głębokiego, idealnego na dania zupy lub talerz do makaronu, jak również może być użyta jako oryginalna dekoracja umieszczona na stole, wypełniona świeżymi owocami lub słodyczami.
Talerze z wysokim rantem świetnie sprawdzą się na dłuższe biesiady degustacyjne, gdzie ich duża powierzchnia pozwala na zaserwowanie sporej ilości produktów i na ciekawą aranżację.

Wszystkie elementy zastawy stołowej Ammonite wykonane są z wysokiej jakości porcelany typu Vitrified, która jest elegancka, ale także trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Temperatura wypalania porcelany: 1050° i 1400 °C, odporność serii na temperaturę: 180 °C. Te cechy pozwalają podgrzewać ją w kuchenkach mikrofalowych i myć w zmywarkach.

image

Elementy zastawy stołowej Ammonite:

  • talerz do pasty Ammonite o średnicach: 260 i 300 mm, 
  • miska Ammonite o średnicy 200 mm,
  • talerz owalny Ammonite o wymiarach: 200 × 110 i 300 × 160 mm, 
  • talerz płytki Ammonite o średnicach: 210, 270 i 300 mm,
  • talerz trójkątny Ammonite o wymiarach: 190 i 260 mm,
  • talerz płytki z wysokim rantem Ammonite o średnicach: 210 i 290 mm,