• Kategorie
  • Szukaj
  • Kieliszki i szkło stołowe

Kieliszki to elementy zastawy stołowej ze szkła do serwowania trunków. Mają rozmaite kształty i wielkości, ciekawe zdobienia lub są gładkie zależnie od przeznaczenia. Kieliszki są przeznaczone do spożywania wina, wódki, likierów, margarity, martini, do wody, napojów, szampana czy jako szklanki do whisky. Dobrej jakości kieliszki są wykonane z wysokoprzeźroczystego, cienkościennego szkła, mają wzmocnioną krawędź i nie matowieją z czasem.

27.06 -26%
19.97
27.06 -26%
19.97
34.44 -26%
25.42
34.44 -26%
25.42
28.29 -26%
20.88
28.29 -26%
20.88
KIELISZEK DO SZAMPANA CABERNET 240 ml SZKŁO 1 szt.
KIELISZEK DO SZAMPANA CABERNET 240 ml SZKŁO 1 szt.
Zapytaj o dostępność
34.69 -26%
25.60
34.69 -26%
25.60

Rodzaje kieliszków na każdą okazję

Dostępne na rynku kieliszki są sprzedawane w kompletach lub na sztuki. Większość z nas zapewne kojarzy kieliszki jako naczynia do wina. Istnieje jednak wiele innych zastosowań tego szkła.

Kieliszki do wina czerwonego charakteryzują się zwykle szeroką czaszą i większą pojemnością niż kieliszki do wina białego. Ma to wspomóc uwalnianie bukietu wina, jego aromatu i głębi. Szersza czasza sprzyja temu dzięki większej powierzchni kontaktu wina z powietrzem. Podobnie jest z kieliszkami do wina różowego, czasze są szersze niz do wina białego, choć pamiętajmy, zawsze jest to kwestia umowna. Nierzadko bywa tak, że mamy swój ulubiony kieliszek ze względów sentymentalnych i w takim spożywamy każdy rodzaj wina. Z pewnością nie jest to wielkim grzechem.

Kieliszki do wina białego są zwykle smuklejsze i węższe. Wina białe są delikatniejsze i lżejsze niż wina czerwone a ich bukiet jest bardziej stonowany. Kieliszki do wina białego mają też zwykle mniejsze pojemności niż te do wina czerwonego czy różowego.

Kieliszki do wina musującego i kieliszki do szampana to zwykle smukłe i wąskie naczynia. Spotyka się albo naczynia wąskie, albo wręcz rozszerzane w kształcie trójkąta. Takie kieliszki trójkątne są również przeznaczone do margarity, popularnego koktajlu.

Kieliszki do wódki i do likieru to małe szkła zwykle bez nóżki lub z nóżką. Pojemności tych kieliszków zaczynają się już od 20 ml i zwykle nie przekraczają 100 ml. Są to trunki mocne i zwykle spożywa się je jako pojedynczy shot. 

Kieliszki do whisky lub lepiej szklanki do whisky to zwykle naczynia bez nóżek, o pojemnościach sięgających nawet 450 ml. Są to zwykle niskie szklanki do whisky z oryginalnymi zdobieniami, dzięki którym trunek mieni sie w świetle tworząc atrakcyjne wizualnie refleksy.

Kieliszki do koktajli to szkła o większej pojemności, mogące zmieścić kilkaset mililitrów napoju. Są przeznaczone do koktajli oraz do deserów. Pełnią rolę kieliszka i pucharka w jednym. 

Kieliszki do grappy to kieliszki o dość sporych pojemnościach do win owocowych domowego wyrobu i lekkich win owocowych. Służą też do tworzenia tzw. szprycerów, czyli wina zmieszanego z wodą gazowaną. 

Mycie i dbałość o szklane kieliszki

Bez względu na to, czy mowa o kieliszkach do wina białego, czerwonego czy do wódek, kieliszki muszą być idealnie przeźroczyste. Większość z dostępnego na rynku szkła może być myte w zmywarkach, wiele Pań preferuje mycie ręczne. Myjąc szkło w zmywarce, koniecznie trzeba pamiętać o obecności soli w jej pojemniku oraz nabłyszczacza, który finalnie nadaje kieliszkom idealny połysk. 

Kieliszki do win wódek i szampana w kompletach i na sztuki

Wspominaliśmy, że kieliszki są dostępne w sprzedaży jako komplet po 6 lub 12 sztuk lub są dostępne w sprzedaży na sztuki. Ta ostatnia opcja zapewne pozwala na dokupienie stłuczonych albo zagubionych elementów, lub na stworzenie zastawy szklanej dla dwojga.

W naszym sklepie istnieje możliwość zamówienie kieliszków i szklanek w obu opcjach.

Wysyłka kieliszków w sklepie atom-market

Z naszego sklepu wysyłamy do Państwa starannie zapakowane kieliszki w zestawach lub na sztuki, według Państwa zamówienia. Paczki przygotowywane są bardzo starannie i są wysyłane firmą kurierską. 
Jeśli nie znaleźliście Państwo wszystkich informacji w opisach produktów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową lub telefoniczną. Zawsze chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze.