Darmowa dostawa już od 600 zł !!! 
        Zakupy na raty od 300 zł!

Filtry do wody przepływowe Liczba produktów: 15

Filtry do wody są to urządzenia uzdatniające i oczyszczające wodę. Filtrują i usuwają jony i sole wapnia, magnezu, chloru i wielu innych, dzięki czemu woda osiąga optymalne pH a smak wody, napojów czy przygotowanych potraw jest znakomita. Pozwalają też na wydłużenie żywotności urządzeń gastronomicznych, gdyż minimalizują osadzanie się kamienia oraz rdzewienia podzespołów urządzeń. Przepływowe filtry do wody są stworzone do pracy z urządzeniami jak piece konwekcyjno-parowe, zmywarki, maszyny vendingowe, ekspresy do kawy, kostkarkami i innymi.

Kategorie
Filtruj
813.28 1070.10 813.28
813.28 1070.10
1149.80 1512.90 1149.80
1149.80 1512.90
Filtr do wody | podwójny | Hoshizaki | 9320-52
Nowość
Zapytaj o dostępność
 
Filtr do wody | pojedynczy | Hoshizaki | 9320-51
Nowość
Zapytaj o dostępność
 
Filtr do wody | potrójny | Hoshizaki | 9320-53
Nowość
Zapytaj o dostępność
 
FILTR DO WODY RESTO QUALITY RQ160
FILTR DO WODY RESTO QUALITY RQ160
-20%
Promocja
Zapytaj o dostępność
 
452.64 565.80 452.64
452.64 565.80
System odwróconej osmozy do zmywarek KRUPPS | SO3000K
-20%
Zapytaj o dostępność
 
11896.56 14870.70 11896.56
11896.56 14870.70
Wkład do filtra do wody | Hoshizaki | 9655-11
Nowość
Zapytaj o dostępność
 

Filtry do wody przepływowe niezbędne w gastronomii

Filtr do wody ma za zadanie uzdatnić ją i poprawić jej walory smakowe. Ich zadanie to też usunięcie wielu pierwiastków, co zapobiega pojawianiu się osadów i kamienia na urządzeniach domowych i gastronomicznych. Woda jest kluczowym składników wielu dań i napojów, dlatego ważne jest, aby była ona pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. 
Filtry do wody skutecznie usuwają substancje takie jak chlor, węglany, metale ciężkie, pestycydy czy bakterie. Dzięki temu można być pewnym, że używana woda jest bezpieczna dla zdrowia klientów oraz nie wpływa negatywnie na smak i aromat przygotowywanych potraw.
Warto tu podkreślić, że korzystanie z filtrów do wody pozwala zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie kosztów konserwacji urządzeń gastronomicznych. Usunięcie osadu i kamienia chroni przed ich uszkodzeniem i wydłuża żywotność sprzętu. Zapobieganie ich powstawaniu jeszcze bardziej poprawia ekonomiczność urządzeń.

Jak dobrze wybrać filtr do wody przepływowy?

Kiedy zdecydujemy się na zakup filtra do wody do naszej gastronomii warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy sprawdzić wydajność filtra oraz czas jego eksploatacji. Ważne jest dostosowanie filtra do konkretnych urządzeń i ich wymagań. Warto również zauważyć, że filtry do wody przepływowe są łatwe w montażu i obsłudze. Można je szybko zamontować przy pomocy instrukcji zawartych w opakowaniu. Regularna wymiana wkładów filtrujących zapewnia utrzymanie wysokiej jakości uzdatnianej wody. Warto zwrócić uwagę na filtry do wody z wbudowaną głowicą. Jest to rozwiązanie komfortowe dla użytkownika, a jego obsługa nie wymaga szczególnych i fachowych umiejętności. Takie filtry do wody z wbudowaną głowicą znajdą Państwo w naszym sklepie atom-market.pl. Produkty, jakie można zakupić to również zestaw montażowy oraz licznik elektroniczny umożliwiający mierzenie czasu lub litrów, jakie pozostały do wymiany wkłądu filtrującego. 

Jak zamontować filtr do wody? 

Montaż przepływowego filtra do wody jest dosyć prosty. Oprócz instrukcji załączonej do urządzenia warto zakupić dodatkowo zestaw montażowy, który zawiera zawory, wężyki oraz złączki. Jest on zwykle dedykowane do odpowiedniego filtra, o co zawsze warto dopytać sprzedawcę.
Zestaw filtrujący zawiera zwykle wkłady filtrujące, które są wymienne. Wkład filtrujący jest złożony z kilku warstw i odpowiada za oddzielenie konkretnych związków lub konkretnej wielkości cząstek. Filtr przepływowy posiada wkład filtrujący zbudowany z filtra węglowego, filtra żywicznego oraz filtra oddzielającego zawiesiny. Jest on zwykle zintegrowany a jego wymiana polega na prostej zamianie filtra zabrudzonego na nowy.

Wydajność przepływowego filtra do wody

 

Montując taki filtr w domu lub w lokalu musimy liczyć się z tym, że przepływ wody będzie spowolniony. Wynika to z oporów, jakie pojawiają się podczas przepływu wody przez wkład. Producenci podają, jaka jest wydajność filtrów w litrach na minutę oraz całkowitą wydajność filtra wyrażoną w litrach. Dotyczy ona zwykle wydajności przerobowej konkretnego jednego wkładu, po którym należy go wymienić na nowy. Zatem dla lepszego komfortu warto zdecydować się na taki filtr, gdzie ilość litrów wody filtrowanej na minutę będzie wynosił przynajmniej 3 litry.